Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
1.5 procent przekaż Fundacja Głosem Zwierząt
Dziękujemy

RODZINA KOTÓW W OPŁAKANYM STANIE

14 maj 2012r.

Zadzwonił do nas Pan, który spacerując po jednej z dzielnic Poznania zaniepokoił się stanem zdrowia kota, którego napotkał na spacerze. Kot miał wielkie, chore, wyłupiaste oko wielkości ping – ponga.

Nasza wolontariuszka pojechała na miejsce sprawdzić zgłoszenie.

Okazało się, że kot jest mieszkańcem jednego z przydomowych ogrodów. Właściciele domu, para staruszków, powiedzieli, że oko wygląda tak już od kilkunastu miesięcy.

To był jednak czubek góry lodowej.

Staruszkowie powiedzieli, ze w ich piwnicy żyje kilka kotów mnożących się na potęgę. Dziadek dokarmia koty, co nie do końca podoba się babci. Mnożą się na potęgę.

Ustaliliśmy, że pomożemy im w sprawie tych, na dobrą sprawę, bezdomnych kotów i starze wyserylizujemy, a młodsze zabierzemy.

Kiedy nasze wolontariuszki wróciły z transporterkami, nie spodziewały się tego co zastały w tej piwnicy.

Nie da się tego inaczej określić, jak jeden śmierdzący syf. Smród był taki, że ciężko było wejśc do środka. Kiedy dziewczynom udało się pokonać odruchy wymiotne, czekało na nich nie lada zadanie przedzieranie się prze stertę gratów pokrytych odchodami, pchłami i zgniłym mięsem, żeby odnaleźć koty.

Dziewczynom udało się znaleć cztery kocięta i dwie dorosłe kotki, jedna z chorym okiem.

Koty od razu zostały przewiezione do weterynarza, bo każde z nich było obrazem nędzy i rozpaczy.Każde z kociąt ma koci katar, zaropiałe oczy tak, że już prawie nic nie widzą, mają entorpium oczu, mają pchły, są niedożywione i jeszcze kilka inncyh dolegliwości. Weterynarz rozpoczął leczenie, koty zostały odrobaczone, dostały zastrzyki, na które muszą wracać co trzy dni.

Na czas leczenia zamieszkały w piwniczce jednej z naszych wolontariuszek. Maluchy na szczęście nic sobie nie robią z choroby, bawią się jak szalone, dokazują i rozrabiają, a my niestety już głowimy się gdzie je umieścić jak tylko wyzdrowieją.

>>Więcej o THELMIE
>>Więcej o LOUISE
>>Więcej o BAZYLKU
>>Więcej o DOLARZE
>>Więcej o DYZIU
>>Więcej o MAMBIE
>>Więcej o MANI