Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
skorupiaki
18 maj 2013r.

Jak działa dobro? Wy pomagacie nam, bierzecie udział w naszych akcjach, zbiórkach, wydarzeniach, a my dzięki temu możemy pomagać dalej.
Kryzys w fundacji trwa nadal, pieniędzy brakuje bo długi w lecznicy sięgają wielu tysięcy, ale widzimy, że powoli się odbijamy, że jesteście z nami, że akcja „piątakowa” idzie do przodu i …
nie mogliśmy odmówić. A taki był zamiar. Kolejne zgłoszenie na os. Orła Białego w Poznaniu, znowu koty w potrzebie (sezon trwa w najlepsze), Olga miała tylko podjechać, rozeznać się w sytuacji… To co zobaczyła na miejscu spowodowało, że nie mogła ich tam zostawić.
Sami zobaczcie… karmicielki dokarmiały okoliczne kotki, jedna z kotek urodziła, a one po 5 tygodniach dopiero zadzwoniły mówiąc, że z kotami jest chyba coś nie tak i może byśmy mogli je uśpić. Gdy miały małe słodkie kotki pod blokiem – nie zgłaszały. Gdy koty zaczęły wyglądać jak potworki – poprosiły o ich uśpienie.
Nie wiemy czy koty przeżyją, mają skorupy na oczach, rzężą im płuca, na pewno u niektórych nie da się odzyskać wzroku. Czemu one winne? Nie pchały się na świat, a gdy na niego przyszły, spotkał je głód, choroba, samotność, bezdomność.
STERYLIZUJCIE KOTY I PSY !!! Żaden pies i kot nie musi się już urodzić, jest ich tyle na świecie (wiele z nich nigdy nie doczeka się domów), że wystarczy dla każdego. Te nadprogramowe – kończą umierając w krzakach, nie doczekawszy się beztroskich zabaw dzieciństwa. Tylko ból, głód i cierpienie
Powiesz – nie, tym kociakom urodzonym u mnie, z mojej kotki, znajdę wspaniale domy ! Sprawdzone, kochające… Tak, ale zabierzesz wolne miejsca tym, które na świecie już są i czekają.

21 maj 2013r.

Maleństwa były dziś na kontroli i kolejnych zastrzykach … Z dobrych newsów to oskrzela zdecydowanie lepiej, antybiotyki zadziałały, nie ma już rzężenia, jest czysto.
Niestety dwie czarne dziewczynki na pewno stracą po jednym oczku. Mają w tej chwili ogromny obrzęk i strupa z wydzieliny zamiast oczka. Co do pozostałych maluszków oczka nadal bardzo kiepsko, ale jest szansa na poprawę. Antybiotyki na oczy zostały zmienione na silniejsze.
W tej chwili mają dostawać dwa różne kropelki, dwa razy dziennie i maść do noska raz dziennie. Dziś każdy z nich był kłuty 3 razy.
Jedna czarna dziewczynka jest najsłabsza, w ogóle się nie rusza, zastyga. Czarna dziewczynka i biało – czarny chłopiec samodzielnie jedzą, są najbardziej aktywni, pozostali kiepsko z apetytem… Kolejna wizyta w piątek.

25 maj 2013r.

Po wyczerpującym dniu nie mamy siły na dłuższy komentarz.
Dwie czarne dziewczynki pojechały dziś rano na zabieg. Jedna na usunięcie lewego oczka, druga na usunięcie obu … z narkozy wybudziła się tylko jedna czarna dziewczynka bez obu oczek przestała oddychać, zasnęła … Śpij Aniołku [‚]
Jedno jest pewne, tej tragedii można było zapobiec, tej tragedii winni są ludzie. Gdyby ktoś kotkę wysterylizował lub choćby pomógł w łapaniu, gdyby ktoś zgłosił fakt chorych kotów wcześniej niż po 6 tygodniach… Przekujemy złość w motywację, wściekłość i żal w działanie… w imię tej kruszynki, która dziś odeszła za tęczowy most. Śpij spokojnie Kochanie, Twoje umęczone ciałko już nic nie boli, Twój duch biega po rajskich łąkach… pilotuj nas z góry, prowadź do takich istot w potrzebie, żeby już nigdy nie było za późno [‚]

>>Więcej o OGIM
>>Więcej o OLAFIE
>>Więcej o OLIWKA
>>Więcej o ONDIN