Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

Interwencja 24 września - miejscowość Krzeszkowice.

6 października 2016 r.

Na miejscu zastaliśmy 4 psy, 2 z nich w stanie wymagającym natychmiastowej konsultacji weterynaryjnej.

Pierwszy z psów, Bambi, 5- cio letni, w typie Amstaffa. Trzymany w komórce- prawdopodobnie pozostałościach po kurniku. Na szyi szwy- nie wyjęte od 4 miesięcy, efekt operacji po pogryzieniu przez innego psa. W komórce brak jedzenia, jedynie woda. Liczne odchody, dookoła porozrzucane śmieci oraz sprzęty, które w domu się już nie przydadzą.

Drugim z piesków była Nala- ok 3- letnia biała suczka. Liczne zmiany skórne na grzbiecie- sączące się rany, pozlepiana sierść, wychudzona sylwetka; świadczyły o skrajnym zaniedbaniu psa. Właściciele potwierdzili, że proces trwa od dłuższego czasu. Widać było, że Nala niedawno rodziła. Po szczeniakach nie było jednak śladu.

Kolejne pieski to 8-letnia suczka Sara oraz 2-letnia suczka Gwiazda (matka i córka). Obie malutkie, bez problemu przeciskały się pod płotem i wybiegały na ulicę przy posesji.

Wszystkie psy zostały odebrane natychmiastowo przy asyście policji. Rażące warunki, w których przebywały psy oraz brak ogrodzenia na części posesji (która znajduje się przy drodze) nie pozostawiały żadnych wątpliwości i nadziei na poprawę warunków.

Psy trafiły do schroniska w Przyborówku i czekają na nowe domy u odpowiedzialnych właścicieli.