Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

Błąkającego się po placu budowy cocker spaniela zgłosił nam mieszkaniec istniejącego obok bloku w Luboniu.

Po przybyciu na miejsce naszym oczom ukazał się smutny obrazek: piękna sunia, przeganiana z miejsca na miejsce, biegająca pomiędzy samochodami, wracająca do swojego azylu jakim był ów zabłocony plac . Nigdy wcześniej nie widzieliśmy  tak smutnego i przerażonego psiaka na wolności.

Sunia była bardzo agresywna, każda próba kontaktu kończyła się wrogim warczeniem. W końcu jednak udało nam się ją zagonić na jedną z klatek schodowych…

Niestety nie udało się jej złapać inaczej aniżeli przy użyciu chwytaka.  Dwie świetne strażniczki miejskie i super fajny pan weterynarz ze strzykawką dali radę. Śpiąca sunia pojechała najpierw na komisariat policji do punktu „zatrzymań” zwierząt, a następnego dnia do p. Wandy do Przyborówka.

W Przyborówku została wysterylizowana, bo wszyscy baliśmy się, że jest w szczenna. Na szczęście nie była i teraz pod troskliwą opieką p. Wandy dochodzi do siebie. Na razie trzeba jej dać czas by zapomniała traumę, którą przeżyła. Potem ze spokojem będziemy jej szukać kochającego domu.

 

>>Więcej o KOCE