Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
1.5 procent przekaż Fundacja Głosem Zwierząt

Pomóż pomagać

Marzysz o zwierzaku, ale nie możesz go mieć? Dobrze trafiłeś! Możesz zostać opiekunem wirtualnym jednego z podopiecznych Fundacji.

Tak to już jest, że nasze możliwości są niekiedy z różnych powodów ograniczone. Albo mamy już w domu zwierzę i nie możemy sobie pozwolić na kolejne, albo nie mamy wcale, choć bardzo byśmy chcieli. Jednak wielu z nas współczuje rzeszom bezdomnych, niekochanych, często bezimiennych zwierząt i czuje w sobie potrzebę niesienia im pomocy. Doskonałą jej formą jest adopcja wirtualna.

Jaki jest cel adopcji wirtualnej?

Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo listę naszych podopiecznych różnej maści, w różnym wieku, a każdy z inną, często przejmującą historią. Jeśli los któregoś z nich Państwa szczególnie wzruszy możecie mu pomóc adoptując go wirtualnie. Polega to na zobowiązaniu się do comiesięcznego wpłacania na konto fundacji konkretnej kwoty, która będzie przeznaczana na potrzeby wybranego podopiecznego, aż do momentu, gdy znajdzie on prawdziwy dom. Ze względu na to, iż nie mamy własnego schroniska a nasze psy i koty (wyrwane z ulicy, przejęte podczas interwencji lub właśnie ratowane ze schronisk) przebywają najczęściej w domach tymczasowych lub hotelach dla zwierząt, ich utrzymanie jest bardzo kosztowne, a Państwa pomoc, zarówno dla nich jak i dla nas, bezcenna. Losy Państwa wirtualnych pupili można na bieżąco śledzić na naszej stronie internetowej oraz na facebooku.

Jak zostać wirtualnym opiekunem?

Wystarczy wyrazić taką wolę pisząc do nas maila na adres: fundacja@glosemzwierzat.pl

oraz wpłacić na konto fundacji kwotę 50 zł lub jej wielokrotność, podając przy tym: imię i nazwisko lub nick + a.w. + imię wybranego wirtualnego pupila.

Np. „Jan Kowalski + a.w. + Fart“.

  • Dane do przelewu:

Fundacja „Głosem Zwierząt”
ul. Podbiałowa 1/2
60-185 Skórzewo
Konto: 02 1090 1362 0000 0001 4341 8429

  • Przelewy zagraniczne:

IBAN: (PL przed nr konta bankowego)

BIC/SWIFT: ALBPPLPW

Państwa imię i nazwisko lub nick pojawią się na naszej stronie internetowej w dziale adopcji wirtualnych przy zdjęciu wybranego psa lub kota. Możecie też Państwo napisać od siebie krótki tekst, który również tam zamieścimy. Status opiekuna wirtualnego uprawnia również Państwa do umieszczania zdjęć wirtualnego pupila na swojej stronie internetowej, blogu lub portalach społecznościowych z zastrzeżeniem, że każdorazowo umieścicie przy nich link do strony Fundacji:www.glosemzwierzat.pl

Kiedy wygasa adopcja wirtualna?

Adopcja wirtualna nie jest obowiązkiem a wynika z potrzeby serca. Najprościej rzecz ujmując, najkrótszy okres adopcji wirtualnej to 1 miesiąc. Dokonując wpłat w kolejnych miesiącach automatycznie przedłużacie Państwo swój status opiekuna wirtualnego. Jeśli w międzyczasie zwierzak, którego Państwo adoptowaliście wirtualnie znajdzie prawdziwy dom stały, adopcja wirtualna wygasa. W takim wypadku możecie Państwo albo zaprzestać wpłat, albo przesunąć je na innego wybranka. Oczywiście zdjęcie psa zniknie ze strony adopcji wirtualnych wraz z Państwa danymi jako opiekuna wirtualnego i pojawi się w dziale „w nowym domu”.

Reasumując, zrezygnować z adopcji wirtualnej możecie Państwo w każdej chwili, bez podania przyczyny, informując nas o tym mailowo i nie wpłacając kolejnej kwoty na konto Fundacji. Proszę jednak pamiętać, że raz wpłacone pieniądze to darowizna, która nie podlega zwrotowi.

Na co są przeznaczane pieniądze z wpłat?

Większość naszych podopiecznych jakoś szczególnie zostało pokrzywdzonych przez los. Pochodzą one z interwencji, z wypadków lub ze schronisk, których budżet nie przewiduje specjalistycznych zabiegów weterynaryjnych. Dochody z adopcji wirtualnych pozwalają choć w części pokryć koszty często długotrwałej opieki lekarskiej, specjalistycznej karmy i utrzymania naszych zwierząt w domach tymczasowych i hotelach.

Kto może zostać wirtualnym opiekunem?

Wirtualnym opiekunem może zostać osoba prywatna, organizacja, określona grupa ludzi (np. szkoła, klasa itp.) czy też firma.

Firmom z sercem dla zwierząt oferujemy możliwość umieszczenia swojego podlinkowanego logo na naszej stronie, tuż przy zdjęciu adoptowanego wirtualnie zwierzaka.

Poniżej podopieczni, którzy znaleźli wirtualnego opiekuna

1 podopieczny – może mieć więcej niż 1 opiekuna wirtualnego

 

CIOCIAIII

LOUISE – Danuta Daniel

MAMAI

THELMA – Danuta Daniel

NIUNIA

NIUNIA – Olga Andrzejewska

LISTEK

LISTEK – Olga Andrzejewska

LUPIN

LUPIN – Olga Andrzejewska

ADAM

ADAM – Agnieszka, Krzysztof Bachar

GRUSZKA

GRUSZKA – Justyna Grembowska

”TOBIASZEK”

TOBIASZEK – Agnieszka Mesojed

”LAO”

LAO – Aleksandra Jarno

”LEVI”

LEVI – Filip Jarno; Justyna, Przemek i Teo; Jadwiga; Alicja

”FRYDERYK”

FRYDERYK – Agnieszka Kmiecik

”STEVIE”

STEVIE – Agnieszka,
anonimowy Opiekun