Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP
1.5 procent przekaż Fundacja Głosem Zwierząt

Pomóż pomagać

Chcesz realnie pomagać? To jesteś w dobrym miejscu.
Nasza fundacja skupia się, aby pomagać kotom i psom, ale zdarzały się pod naszą opieką króliki, jeże, a nawet 1 dzień bocian.Wolontariuszem Fundacji może zostać osoba pełnoletnia, odpowiedzialna i rzetelna, gotowa poświęcić trochę swego czasu na pracę na rzecz zwierząt. Pomagać można w różny sposób, w zależności od chęci, predyspozycji i możliwości – na przykład pełnić rolę domu tymczasowego, wozić zwierzęta do weterynarzy, odwiedzać je w schronisku, fotografować, robić ogłoszenia, prowadzić adopcje, pozyskiwać sponsorów, projektować plakaty i ulotki, pomagać w zbiórkach publicznych i organizowanych przez Fundację imprezach edukacyjnych.

Aby zostać naszym wolontariuszem:

1) Wypełnij ankietę – zobacz ankietę >>
2) Jak ją otrzymamy – skontatkujemy się z Tobą i spotkamy (w naszej kociarni lub w przytulisku)
3) Jeśli nadal będziesz chętny do działania – zaczynamy razem działać!
Masz pytania? Napisz do nas: fundacja@glosemzwierzat.pl
Kilka słów o tym co można u nas robić…
DZIAŁ KOCI
Mamy kociarnię, w której przebywają koty nie tylko po zabiegach (po kastracji), na doleczenie, ale również takie, które czekają na stały dom. Codziennie w kociarni są dyżurni i Ty możesz w niej pomagać.
Jak można pomagać w dziale kocim?
  • możesz być dyżurnym, robić zastępstwa (przechodzisz najpierw przez odpowiednie wdrożenie zanim samodzielnie będziesz mógł je robić), być pomocnikiem podczas dyżurów, być kocim głaskaczem
Nawet jeśli na każdy dzień mamy już dyżurnego – to nie zaszkodzi, jeśli i tak kolejne osoby będą się wdrażać, aby móc pomagać przy dyżurach czy robić zastępwa.
  • robić zdjęcia podopiecznym, opisy, ogłaszać koty, zdobywać wirtualnych opiekunów,
  • jeździć na tzw. łapanki (koty w kociarni nie biorą się znikąd… ktoś je musi złapać),
  • robić wizyty przedadopcyjne (trzeba zaliczyć wspólne wizyty przedadopcyjne),
  • transportować koty od weterynarza, do domów stałych, tymczasowych,
  • i jest dużo więcej możliwości…
DZIAŁ PSI
Jako fundacja obsługujemy przytulisko w Dopiewie. Jeśli chcesz, możesz dołączyć do otwartej grupy, w której pojawiają się informacje o spacerach z psami. Śmiało możesz pojechać i zobaczyć jak to wygląda. Jeździ się wówczas, kiedy czasowo rzeczywiście można. Nie jesteś mobilny – nie szkodzi. Jest szansa, że znajdzie się ktoś na grupie kto będzie mógł Cię zabrać.
Psy rónież potrzebują: ogłoszeń, ładnych zdjęć – bez nich ciężko znaleźć stałe domu. Zachęcamy do kontaktu, aby dowiedzieć się więcej co można robić w dziale psim.
Dołącz do nas!

Aktualnie bardzo poszukujemy wsparcia w kociarniKociarnia koty - wolontariusz fundacja

Dział koci FGZ pilnie poszukuje zaangażowanych wolontariuszy do regularnej (słowo klucz!) i odpowiedzialnej współpracy w kociarni w Poznaniu!

Kociarnia to miejsce, w którym przebywają koci podopieczni fundacji… z różnych powodów. Jedni, najczęściej dzicy (tzw. wolnożyjący) przyjaciele dochodzą do siebie w klatkach po operacjach, inni są u nas na krótszym lub dłuższym leczeniu, jeszcze inni w kociarni czekają na swój dom stały. Jedni czekają krócej, inni dłużej, najczęściej wprost proporcjonalnie do wieku i stopnia mizialności. Dla niektórych kotów kociarnia to niemalże dom – to u nas mają namiastkę tego, co powinni mieć na co dzień – ciepło, sucho, pełne brzuchy, opiekę wet i serca wolontariuszy.

Kociarnia to bardzo absorbujące miejsce dla ludzi, którzy się nią opiekują. Wymaga codziennych dyżurów, bez względu na święta, wakacje, sylwestry czy choroby. Do kotów codziennie trzeba przyjść, posprzątać, nakarmić, podać leki, po prostu pobyć…

Praca w kociarni to:
– sprzątanie klatek z kotami (rozsypany żwir, wylana woda, kuweta, trzepanie kocyków, mycie misek itd.)
– karmienie kotów
– podawanie leków
– sprzątanie w kociarni (jest grafik na mycie podłóg, schodów itd)
– dezynfekcja klatek, transporterów itd.
– uzupełnianie kartotek
– bycie z kotami, głaskanie, kochanie
– 3-6 h podczas dyżuru, co tydzień (zależy od aktualnej liczby kotów w kociarni)

Szukamy osób solidnych, na których można polegać. Szukamy ludzi zaangażowanych, którzy rozumieją, że te koty mają tylko nas i od nas zależy, czy będą miały czysto, czy będą najedzone i leczone. Zanim będziesz mógł robić dyżur – przeszkolimy cię.

Jeśli nie zraził Cię dotychczasowy opis, wypełnij ankietę online:

zobacz ankietę >>

Zaliczysz kilka dyżurów ze starszym (stażem ;)) wolontariuszem, by po kilku razach móc samodzielnie opiekować się kotami.

Może to Ciebie szukamy? ♥

P.S. Wyjaśniając niewyjaśnione – praca jest nieodpłatna. W FGZ pracujemy non profit