Fundacja Głosem Zwierząt przekaż 1%
Pomóż pomagać
Dziękujemy
Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

23 wrzesień 2012r.

W ostatni weekend września, jak co roku w całej Polsce, tysiące ludzi przykuło się łańcuchami do bud w proteście przeciwko nagminnemu łamaniu praw zwierząt określonych w ustawie o ochronie zwierząt.

W tym roku koordynatorem akcji w Poznaniu była Fundacja Głosem Zwierząt.

Spotkaliśmy się i przykuwając do bud apelowaliśmy o zerwanie łańcuchów okrucieństwa i obojętności na krzywdę zwierząt, którą widzimy na codzień przy polskich domach.

W XXI wieku znamy już humanitarne sposoby bezpiecznego dla otoczenia trzymania zwierząt. Dlatego ustawiliśmy budy, do których każdy, kto tylko chciał, mógł się na kilka minut przywiązać – by zobaczyć, jak wygląda świat z perspektywy psa łańcuchowego, jak wycieńczające, koszmarnie nudne i bezsensowne jest życie na 2 metrach kwadratowych. Większość osób biorących udział w akcji była zaskoczona ciężarem takiego łańcucha – to po prostu trzeba poczuć na własnej szyi.

W akcję „Zerwijmy łańcuchy” włączyły się znane postaci ze świata kultury i rozrywki – oni również przywiązywali się do bud. W Poznaniu wspała nas Kasia Bujakiewicz i Margo z zespołu „Next Victim”.
Media obszernie relacjonowały happening. To ważne, bo chcemy, by wzrastała świadomość, że pies powinien być przywiązany do człowieka, a nie do budy.

Dziekujemy wszystkim za obecność.
Chcielibyśmy, żeby nas co roku było coraz więcej, a psów przywiązywanych do bud coraz mniej.
Mamy nadzieję, że za sprawą licznie obecnych mediów dotrzemy z przesłaniem na wieś i ludzie zaczną reagować.

Widzimy się za rok, ale w między czasie nie zapominajcie o akcji, drukujcie ulotki edukacyjne i nie ustawajcie w trudach polepszenia psiego życia.