FUMO

FUMO niestety jest za tęczowym mostem.

Czasem w życiu bywa tak że trzeba się pożegnać na zawsze. Tak też jest w tym przypadku. Nie poddajemy się i pomagamy dalej. Możesz nam w tym pomóc.

Zobacz komu innemu możesz pomóc

Fumo

Podstawowe informacje:

Urodzony: ok. 06.2018 r.

Zdrowie: wykastrowany, odrobaczony, zaszczepiony, testy FIV/FeLV ujemne

Stosunek do ludzi: pozytywny

Stosunek do dzieci: pozytywny

Psy:  pozytywny (jednak lepiej, aby mieszkał ze spokojnym pieskiem)

Koty: bardzo dobrze dogaduje się z innymi kotami. W domu tymczasowym mieszka również z innym kotem i bardzo dobrze czują się w swoim towarzystwie

Zachowanie: ciekawski, chętny do zabaw, ładnie korzysta z kuwety

Fumo o sobie:

23 lipca 2020 r. 

Moi bracia dawno już znaleźli stałe domy (Figo, Farel i Furio dla niezorientowanych) a ja nadal czekam i czekam… Pomyślałem więc, że zaktualizuję swój fundacyjny profil i tym sposobem zachęcę kogoś z Was do podarowania mi domu – od kiedy ostatnio tu o sobie opowiadałem trochę się zmieniło.

Jak już wiecie urodziłem się w Skórzewie w czerwcu 2018 roku. Pewnego dnia skuszono nas jedzeniem, zapakowano i zabrano w podróż, a później wypuszczono w miejscu, gdzie były też inne koty. Początkowo byliśmy mało ufni w stosunku do człowieka, ale powoli się ogarnęliśmy i Farel i Furio znaleźli swoich własnych ludzi na stałe. Ja od roku mieszkam w domu tymczasowym gdzie mam cudownych i cierpliwych opiekunów dzięki którym polubiłem towarzystwo ludzi. To znaczy głaski i przytulanie uznaję tylko na moich warunkach i bardzo nie lubię brania na ręce ale z drugiej strony strasznie mi smutno gdy w mieszkaniu nikogo nie ma. 

W moim domu tymczasowym odkryłem też moją wielką pasję: światełka i polowanie, a konkretniej: polowanie na światełka. Wieczorami moi opiekunowie włączają takie dziwne urządzenie (nazywają je rzutnik) i razem siedzimy i oglądamy jak różnokolorowe światełka poruszają się po ścianie. To jest po prostu niesamowicie wciągające! Czasem sama obserwacja mi wystarcza a czasem, gdy mam więcej energii, skaczę i próbuję je złapać. Jeszcze mi się to nie udało ale myślę, że to tylko kwestia czasu!

Na tymczasie dokonałem również drugiego odkrycia: istnieje takie stworzenie jak pies. Pies jest dziwny ale jest ok, myślę, że mógłbym z takim zamieszkać (chociaż wolałbym, żeby był raczej z tych spokojnych). Z innymi kotami też nie mam problemu – mam kocią współlokatorkę i bardzo dobrze się dogadujemy. Jeśli chodzi o moje zdrowie, to zostałem wykastrowany, odrobaczony, zaszczepiony, testy FIV/FeLV wyszły ujemne.

To tyle wieści ode mnie. Jeśli zachęciły Cię one do bliższego poznania mnie ankieta adopcyjna znajduje się o tu: http://bit.ly/ankieta-adopcyjna-kot. Szukam domu w Poznaniu lub okolicach.

Poznaj historię Fumo:

30 października 2018 r.

Kawalerowie do wzięcia! ????

Przedstawiamy Wam nasz nowy, przypadkowy nabytek. Bardzo chciałyśmy złapać dziką mamę tych oto kawalerów na sterylkę, ale oczywiście, jak to zwykle bywa, zanim mama weszła do klatki, jej czterej synowie weszli pierwsi.
Postanowiłyśmy dać im szansę i zobaczyć czy coś z tego będzie. Póki co, syczą jak ich matka diablica (nota bene już wysterylizowana i wypuszczona na wolność).

Trzymajcie kciuki za szybkie oswojenie, bo jak się panowie nie ogarną, to wrócą w ramiona bezdomności, czego bardzo byśmy nie chciały…

28 marca 2019 r.

Pierwsze chwile w nowym miejscu często wyglądają tak jak na zdjęciu. To Fumo pierwszy dzień w domu tymczasowym.  Rzadko który kot na dzień dobry w nowym miejscu czuje się pewnie. Większość dorosłych kotów pierwsze doby w nowym otoczeniu spędza za łóżkiem, pod kanapą, za szafką lub… w szufladzie. To normalne. Koty to płochliwe zwierzęta i zanim poczują się bezpiecznie w nowym miejscu, przyczajają się w najciemniejszym kącie, wyrabiają sobie mapę dźwiękowo-zapachową nowej okolicy i najczęściej w nocy, gdy wszyscy śpią, wychodzą lustrować teren.

Powodzenia Fumo w nowym DT!

31 sierpnia 2019 r. 

Pare miesięcy temu Fumo trafił do domu tymczasowego,  gdzie zamieszkał ze wspaniałymi ludźmi, którzy zdecydowali się pomóc w socjalizacji naszego chłopaka. Początkowo Fumo podchodził z dystansem do swoich tymczasowych opiekunów, jednak teraz z każdym dniem wychodzi z niego coraz to większy miziak- co nas bardzo cieszy!

27 grudnia 2019 r. 

Fumo pozdrawia z domu tymczasowego i nieśmiało dopytuje kiedy pojawi się na niego ankieta?

10 kwietnia 2020 r. 

Dzień dobry!
Niech Fumo zahipnotyzuje Was dziś spojrzeniem.
Spójrzcie w jego oczy – warto w nich przepaść
(Fumo przebywa w domu tymczasowym)
Pięknego dnia!

16 maja 2020 r.

Czy jak chodziliście do szkoły, też kładliście sobie książki pod poduszkę przed sprawdzianem w nadziei, że przez sen wiedza się wchłonie sama?
Fumo do dziś stosuje tą taktykę, choć nie jesteśmy pewni jaki sprawdzian przed nim.

 

10 września 2020 r.

Fumo zastanawiał się co może jeszcze zrobić, żeby ktoś go zaadoptował, bo czeka na dom już 2 lata, zdecydował więc, że zostanie miziakiem. Nic mu nie szkodzi spróbować. Jak pomyślał, tak zrobił!

[nggallery id=1812]

Adopcja w 3 krokach

Masz pytania? Napisz: fundacja@glosemzwierzat.pl

Lub zadzwoń: 665 796 817

(nie zawsze mogę odebrać telefon, proszę wtedy o kontakt SMS – oddzwonię)

Adopcja nic nie kosztuje - jest w 100% bezpłatna
Zwierzęta z fundacji są pod opieką doświadczonych weterynarzy specjalistów
Adoptując dostajesz pakiet informacji behawioralnych i wsparcie po-adopcyjne

Jak adoptować zwierzaka z fundacji?

Odpowiedzialna adopcja psa lub kota z fundacji przebiega w kilku prostych krokach.

Wypełnij ankietę na adopcję psa →

Wypełnij ankietę na adopcję kota →

Wypełniasz ankietę

Odpowiedz na kilka łatwych pytań, abyśmy wiedzieli jakie kwestie warto omówić podczas spotkania.

Poznajemy się

W zależności od potrzeb danego zwierzęcia, spotykamy się u Ciebie w domu lub w schronisku, by lepiej się poznać i porozmawiać. Czasem spotykamy się kilka razy, by i zwierzak Cię poznał.

Podpisujemy umowę

Ostatnim punktem odpowiedzialnej adopcji jest pisemne zobowiązanie się do należytej opieki nad zwierzęciem.

Sprawdź, kto czeka na dom
Wróć do góry